روش محاسبه لمینیت مورد نیاز
یکشنبه, 10 بهمن 775 12:25 برای نظر دادن اولین باش! لمینت پارکت لمینت نحوه محاسبه روش اندازه گیری لمینت مورد نیاز

به طور ساده مقدار لمینت مورد نیاز شما معادل مساحت کف شماست. برای انجام بهتر این موضوع، به روش زیر عمل می کنیم:

یک نقشه بسیار ساده از منزلتان را به طور تقریبی بر روی یک برگه ترسیم کنید.

سپس هر دیوار را با متر اندازه بگیرید و کنار دیوار مربوطه بر روی نقشه ای که کشیده اید، یادداشت کنید.

اکنون شما نیازمند محاسبه مساحت هستید، قسمت هایی را که قصد دارید لمینت کنید را به صورت فرضی به مستطیل های کوچکتر تقسیم کنید، مساحت هر یک را محاسبه کرده، سپس همه مساحت ها را با هم جمع کنید تا رقم نهایی به دست آید.


طبق مثال بالا مساحت اتاق ۲۵ مترمربع است. اندازه مساحت تحت پوشش در لمینت های گوناگون، طول و عرض متفاوتی دارد. ما برای مثال لمینت روستر را در نظر می گیریم. مساحت تحت پوشش هر بسته لمینت روستر ۱.۹۶ متر مربع است. بنابراین برای این مساحت، مقدار ۱۲.۷۵ بسته نیاز است.

 نکته بعدی این است که معمولا با در نظر گرفتن پرتی، ۱۰ درصد از کل را اضافه می کنیم. یعنی ۱۲.۷۵ بسته به اضافه ۱.۲ بسته که روی هم می شود ۱۳.۹۰ بسته که به بالا گرد کرده و تعداد مورد نیاز ۱۴ بسته می شود.

علاوه بر متراژ پارکت لمینت که تا اینجا به دست آوردیم، مورد دیگری نیز باقیمانده است. نوبت به پروفیل جدا کننده بین اتاق ها می رسد. باید دقت داشته باشید که پارکت لمینت در مرز بین اتاق و سالن پذیرایی باید بریده شده و بین شکاف برش خورده از پروفیل میانه استفاده شود، حتی اگر شما قصد پارکت کردن اتاق را نداشته باشید، همچنان باید پروفیل اتمام کار که مربوط به از بین بردن اختلاف سطح است را استفاده کنید. 

Prev Next
برچسب‌ها
درباره نویسنده
نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

FaLang translation system by Faboba